Gimnazjada 2008

Tegoroczna  siódma edycja Gimnazjady trwała niemal tydzień. W różnego rodzaju działania zaangażowana była cała społeczność szkolna. Rozpoczął je konkurs historyczny .Ciekawym pomysłem był konkurs na postać - symbol odzyskania przez Polskę niepodległości, Józefa Piłsudskiego.

Kolejne działanie to przygotowana przez Koło Historii Regionalnej pod nauczyciela historii Anety Rowińskiej wieczornica pod tytułem "Orlęta Lwowskie-Orlęta Lubańskie". Szczególnym dniem dla szkolnej społeczności był 6 listopada kiedy to uczniowie nie mieli lekcji, za to ubrani w stroje o barwach narodowych uczestniczyli w święcie szkoły. Każda klasa swój gabinet udekorowała stosownie do okoliczności. Gościem honorowym był burmistrz Lubania Konrad Rowiński.