01.12.2013 Światowy Dzień Walki z AIDS

Jak już wcześniej pisaliśmy 03.12.2013 roku w naszej szkole po raz drugi młodzież miała okazję spotkać się przy stoliku edukacyjnym z Panią Wiesławą Jaroszonek asystentem ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaniu. Pierwszy grudzień to Światowy Dzień Walki z AIDS, to również czas podsumowania projektu edukacyjnego klas drugich „Czy należy bać się AIDS”, który realizowany był od września pod bacznym okiem opiekuna Pani Izabeli Biezy-Waśniewskiej i wspierających projekt Pań Henryki Zajączkowskiej i Agaty Sieradzkiej. Młodzież w projekcie wykonała wiele zadań, które poszerzyły i uzupełniły wiedzę na temat, tak poważnej choroby jakim jest AIDS. Uczniowie klas drugich wykonali port folio wirusa HIV, w prowadzonym śledztwie wykryli dlaczego wirus HIV zabija, przygotowali prezentację multimedialną i wiele ciekawych plakatów, interpretowali wiersze napisane przez chorych nieuleczalnie ludzi, zajęli się również profilaktyką poprzez przygotowanie ulotki informacyjnej, gdzie i jak można znaleźć pomoc i uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania.
Na terenie szkoły odbył się również konkurs z wiedzy o HIV i AIDS:
I miejsce- Nikola Lewandowska IIIe
II miejsce- Aleksandra Lesiewicz IIa