MŁODZI w Gimnazjum nr 2 w Lubaniu GŁOSUJĄ

19 maja w naszej szkole odbyły się szkolne wybory do Parlamentu Europejskiego w ramach Ogólnopolskiej akcji „Młodzi głosują”. Organizatorem tej akcji było Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Lokal wyborczy zlokalizowany był w bibliotece szkolnej. I choć uczniowie przychodzili do lokalu całymi klasami o wyznaczonym czasie, to wybory były w pełni demokratyczne – swój głos oddawał ten kto chciał, zostały również zapewnione miejsca, gdzie uczniowie mogli swobodnie zastanowić się nad wyborem swego kandydata, a następnie oddać głos. Specjalnie powołana do tego komisja czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania.

Wybory w naszej szkole wygrał: Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch  otrzymując  30,3 %  głosów uprawnionych.
Frekwencja wyborcza wyniosła 92%.

Warto dodać, że wybory te były poprzedzone różnymi akcjami zorganizowanymi w naszej szkole.

9 maja 2014 odbył się III Międzyszkolny Konkurs o Krajach Unii Europejskiej i jej strukturach.

30 maja Br. nasza szkoła zorganizowała pochód majowy ulicami miasta, w którym pojawiły się elementy propagujące wybory do Parlamentu Europejskiego (były to między innymi – gazetki na korytarzach szkoły, gazetki w klasach, plakaty, ulotki dla rodziców, informacje w czasie zebrania rodziców).

Uczniowie ze szkolnego koła Euroklub przeprowadzili wśród mieszkańców Lubania, pracowników Urzędu Miasta, powiatu, rodziców uczniów i naszych nauczycieli ankietę dotyczącą wyborów do PE.

Jej wyniki ankiety i głosowania publikujemy poniżej w plikach .pdf

Wszystkim zaangażowanym w działania dziękujemy

Szkolne Koło Euroklub