Dzień Otwarty  w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika

W środę 19 marca 2014 r. w progach naszej szkoły powitaliśmy przyszłych Kandydatów
do Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika. Na ten dzień uczniowie i nauczyciele zaplanowali wiele atrakcji.

W oprowadzaniu po szkole towarzyszyli im nasi uczniowie, którzy chętnie opowiadali,
co ciekawego dzieje się w naszej szkole, jak można spędzić fajnie czas, jakie mamy koła zainteresowań, drużyny sportowe  oraz inne ciekawostki.

Wśród atrakcji tego dnia należy wymienić m.in. występ szkolnego koła teatralnego przygotowany przez panią Agnieszkę Szwabowicz  i jej podopiecznych.
Podziwialiśmy występy taneczne przygotowane przez panią Henrykę Zajączkowską i grupę taneczną naszego gimnazjum.
Nie zabrakło też piosenek w języku polskim oraz angielskim w wykonaniu naszych szkolnych solistek.
Najwięcej entuzjazmu wzbudziły jednak zabawy sportowe i zręcznościowe szóstoklasistów
z kadrą pedagogiczną naszego gimnazjum, do których należały: przeciąganie liny, jedzenie  pączków  na czas, jazda na hulajnodze, podbijanie piłki.

W gabinetach i salach lekcyjnych zaprezentowane zostały projekty edukacyjne drugoklasistów. Największym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia, jakim można było przyjrzeć się
w gabinetach fizyki i chemii.
Nad ich poprawnym wykonaniem czuwały nauczycielka fizyki pani Beata Watras
i nauczycielka chemii pani Monika Kuzdrowska.

Zwiedzający szkołę mogli wziąć udział w zajęciach koła astronomicznego, prowadzonego  przez pana Krzysztofa Troczyńskiego. W szkole posiadamy specjalny sprzęt do obserwacji nieba.

Do uczestnictwa w  otwartych zajęciach języka niemieckiego i angielskiego zapraszali w salach językowych pani Dorota Zawieja i pan Robert Kapuśniak.

Nasi goście mogli podziwiać pokaz aerobiku przygotowany przez panią Teresę Okuniewicz – Szłabowicz, poćwiczyć na siłowni szkolnej.
Na sali gimnastycznej odbywały się pokazy sportowe przygotowane przez naszych uczniów
pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego.

Chcielibyśmy podziękować za odwiedziny wszystkim Gościom.

Gimnazjum nr 2 to najlepszy wybór!!!

DZ

Kilka fotek