Hello! Guten Tag! Bon dia! Bon jour! - czyli Dzień Języków Obcych
w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu

21 marca2014 r.  odbył się w naszej szkole  Dzień Języków Obcych. Spotkaliśmy się by podczas programu artystycznego i konkursów językowych, uświadomić wszystkim, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych.
Najlepiej wiedzą o tym laureaci konkursów, którymi zostali w tym roku szkolnym:

Germaniści Roku 2013/2014 w klasach I – III:
Joanna Sierczyńska – klasa I b,
Michał Łyp – klasa IIb,
Luiza Kuryś – klasa III a.

Angliści Roku 2013/2014 w klasach I – III:
Kornelia Minkiewicz – klasa I a,
Kinga Paturej – klasa II a,
Dominika Koput – klasa III e.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zabawę tego dnia  rozpoczęliśmy od „ II Gimnazjalnego  Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej”. Każda klasa zaprezentowała dowolnie wybrany przez siebie utwór , przygotowała choreografię i stroje. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą  kreatywnością .  Klasy III c, II a, I b i III e przygotowały rewelacyjne występy,  a Gabrysia Lubas z klasy I a podbiła nasze serca świetnym wykonaniem utworu Pharrella  Williamsa- Happy.

Następnym punktem programu były potyczki pomiędzy uczniami i nauczycielami, np. jedzenie pączków na czas, karmienie wychowawców jogurtem, wyławianie jabłek, przeciąganie liny.
Na zakończenie odbył się mecz nauczyciele – kontra uczniowie, który wygrali nasi pedagodzy.

Ten niezwykły dzień,  nie tylko poszerzył naszą wiedzę o językach, ale też stanowił doskonałą okazję do pokazania naszej pomysłowości i umiejętności wspólnej kulturalnej zabawy.

Wszystkim uczniom, wychowawcom i nauczycielom gratulujemy!

DZ

Gimnazjum nr 2 to najlepszy wybór – zapraszamy!

kilka zdjęć