Dzień Europy w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika

Dnia 2 czerwca 2014 r. odbył się w naszej szkole coroczny Dzień Europy. Spotkaliśmy się już czternasty raz.
Celem tej imprezy było przybliżenie kultury państw europejskich, ich tradycji
i historii.

Impreza przebiegała w kilku etapach.
Każda z klas przygotowała charakterystyczną potrawę dla danego państwa, odpowiednio wystroiła klasopracownie i zaprezentowała krótki program artystyczny, a jury wyłoniło najładniej zaprezentowany projekt.

A oto zwycięzcy:

I miejsce – klasa I b - wychowawca – pani Agnieszka Janicka
II miejsce – klasa I d - wychowawca pani Beata Kazan
III miejsce – klasa II a - wychowawca pani Beata Watras

Uczniowie wzięli udział w występach artystycznych, w których prezentowali swoje zdolności muzyczno- wokalne. Zabawa była przednia.

Potem uczniowie i nauczyciele przystąpili do rywalizacji sportowych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Walka była zaciekła, stawką był tydzień bez sprawdzianów i odpowiedzi.

Konkurencje sportowe wymagały dużej koordynacji ruchowo wzrokowej od uczestników. Mogliśmy podziwiać zabawę pt. „Wycieczka do ZOO”, „Brakujące krzesło”, podziwialiśmy scenkę odgrywaną przez drużyny uczniów i nauczycieli oraz zdolności wokalne naszych nauczycieli.

Jak przystało na Dzień Europy, minął on w bardzo wesołej i pogodnej atmosferze. I choć konkurencję wygrali nauczyciele, to chętnie powtórzymy je w przyszłym roku
(musi być przecież rewanż;).

DSK

Więcej zdjęć