Time Gates- Bramy czasu- wycieczka klasy IIIA

Dnia 27 października 2023r. uczniowie klasy IIIA wraz z wychowawcą oraz opiekunami poznali tajemnicę największych podziemi w Karkonoszach.

Podziemia Time Gates w Jeleniej Górze to jedyne miejsce, gdzie można podróżować w czasie i przestrzeni. Jest to niezapomniana podróż łącząca w sobie unikalne elementy przyrody, historii, nauki oraz legend. 

„Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja i okazja do zrozumienia, czym jest czasoprzestrzeń. Wysłuchaliśmy wyjątkowej historii Karkonoszy i Jeleniej Góry, opowiedzianej przez najprawdziwszego Ducha Gór. Obejrzeliśmy również największą w Polsce cewkę Tesli, dzięki której mieliśmy okazję bliżej „spotkać się” z szybszym od światła piorunem. Podczas zajęć z szalonym naukowcem poznaliśmy zastosowanie ciekłego azotu. Odwiedziliśmy również Muzeum Szkła, w którym braliśmy udział w warsztatach malowania na szkle. Pomimo deszczu i typowo szarej, jesiennej aury byliśmy w doskonałych humorach. Nie możemy doczekać się kolejnej, tak ciekawej wycieczki”- uczniowie klasy IIIA. 

JM