DZIEŃ KRAJOBRAZU 2023

W bieżącym roku hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Krajobrazu było „Doceń lokalność!”. Tradycyjnie SP1 włączyła się w obchody tego święta. W związku z tym uczniowie kl. 5a (uczestniczący w zajęciach koła biologicznego) udali się z p. Izabelą Biezą-Waśniewską (nauczycielką biologii) na spacer krajobrazowy do tutejszego Parku na Kamiennej Górze. Tam mieli możliwość podziwiać niezwykłą panoramę „Krainy wygasłych wulkanów”. W szkole została też zorganizowana wystawa fotograficzna, której tematem były lokalne obiekty ciekawe pod względem przyrodniczym. Należy dodać, że wszystkie zaprezentowane zdjęcia wykonali nasi uczniowie (pod opieką p. Justyny Ziółkowskiej). Przy okazji pamiętajmy o refleksji nad stanem miejsc, w których mieszkamy, uczymy się czy pracujemy, abyśmy mogli chronić to, co jest w nich najcenniejsze – nie tylko podczas Dnia Krajobrazu – i doceniajmy lokalność!

MLe