Historia na planszy

23 października uczniowie SP1 (z kl. V-VI) wzięli udział w II Olimpiadzie Gier Planszowych IPN. Turniej odbył się w Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej Wojska Polskiego we Wrocławiu w ramach Dolnośląskiego Finału Regionalnego. To wyjątkowe wydarzenie było skierowane do miłośników inteligentnej rozrywki, tj. planszówek, i stworzyło im okazję do zmierzenia się z innymi pasjonatami. Podczas Olimpiady nasze drużyny rywalizowały w dwóch dyscyplinach: „Miś Wojtek” i „ZnajZnak”. Te gry edukacyjne przekazały uczniom lubańskiej Jedynki wiedzę o najnowszej historii Polski, zarówno podczas rozgrywki, jak i dzięki załączonym opracowaniom. Ponadto dały im okazję do aktywnej nauki, uczyły szacunku dla współgraczy oraz rozwinęły umiejętności tworzenia relacji międzyludzkich.

Opiekunami drużyn byli nauczyciele: p. Izabela Najman-Mowczko i p. Krzysztof Stefan.

MLe