O wartościach… – rady nie od parady przekazane żywym słowem!

Czy wartości kształtują kulturę młodego człowieka i są podstawą ich praktyki? Zdecydowanie tak! Przekonaliśmy się o tym podczas występów artystycznych naszych recytatorów. W dniu 30 października uczniowie kl. 4-6 oraz 7-8 wzięli udział w eliminacjach szkolnych „XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego”. Wydarzenie było prawdziwym świętem artystycznym dla tych, którzy nieustannie podnoszą poziom kultury słowa oraz przywracają należyte miejsce klasyce poezji. W eliminacjach, prowadzonych przez panie: Iwonę Smolińską i Jolantę Dziędziołę, wzięło udział dwadzieścioro jeden uczniów. W tym roku deklamowanym tekstom towarzyszyło hasło „Poezja źródłem wartości”. Recytatorzy, prezentując idee wartości, sprawdzili swoje artystyczne umiejętności przed zgromadzoną publicznością. Warto docenić zaangażowanie i pasję młodych artystów. Ostatecznie przyznano następujące miejsca: w kategorii kl. 4-6 tytuł laureata zdobył Eryk Łyp z kl. 4c, 2. miejsce przypadło Konradowi Orlikowi (5a), 3. miejsce uzyskały ex aequo: Carmen Szuba (5b) i Hanna Makowiecka (6a), natomiast w grupie 7-8 laureatką została Aurelia Łyp z kl. 7a, 2. miejsce przypadło Mai Sałandyk (7a), a 3. miejsce zdobył Kacper Bzdęga (7d). Trzymamy kciuki za laureatów podczas eliminacji powiatowych!

I.S.