Szkolny turniej szachowy, czyli szach i mat!

Za nami już VII Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Lubaniu. Tegoroczne rozgrywki odbyły się w środę, 11 października, tradycyjnie na terenie naszej placówki. W zawodach wzięło udział 18 uczniów, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: kl. 1-3 (8 osób) i kl. 4-8 (10 osób). Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim, na który złożyło się 7 rund. W ciągu 4 godzin zawodów każdy z uczestników stoczył aż 7 pojedynków. Zawodnicy mieli też zapewnioną wodę oraz coś słodkiego do przegryzienia (dzięki nieocenionej Radzie Rodziców). W kategorii kl. 1-3 zwyciężyła Lena Kownacka (2a), a w kl. 4-8 – Alan Mizgier (7a). Ponadto w wydarzeniu udział wzięli z kl. 1-3: Natan Nowosielski, Emil Schevczenko, Piotr Murczak, Bartłomiej Wijaszka, Tomasz Konopatzki, Piotr Zawadzki, Milena Grzegorczyk. Natomiast z kl. 4-8 w turnieju uczestniczyli: Gabriela Podkowicz, Oskar Usyk, Hubert Kadej, Szymon Zając, Tobiasz Żbikowski, David Sats, Magdalena Szeremeta, Wojciech Kotyla, Jowita Gnaś.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach.

Organizatorem był pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe