Tajemnice naszego regionu

Dnia 3 października klasa 2a próbowała odpowiedzieć na pytanie, co kryje w sobie Baszta Bracka. Przezwyciężając lęk, wszyscy dzielnie weszli stromymi schodami i podziwiali widoki z każdej strony. Udało się dojrzeć znane zabytki naszego miasta, takie jak : Ratusz, Wieżę Kramarską oraz Wieżę Trynitarską oraz budynek naszej szkoły. Wewnątrz zabytkowej Baszty uczniowie mogli podziwiać minerały w znajdującym się tam Muzeum Minerałów. Pan Piotr zaciekawił wszystkich krótkimi, ale treściwymi informacjami o minerałach (kalcyt, kwarc, agaty). Duże zainteresowanie wzbudził podgląd minerałów pod mikroskopem, a także minerały świecące w świetle UV. Wyjście do ciekawego miejsca, związanego z historią naszego miasta, było jednym z zadań innowacji pedagogicznej „Klasa w terenie”. 

ECh