„Słońce w kącie- pożegnanie lata”

Dnia 27 września 2023r. w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie pod nazwą „Słońce w kącie- pożegnanie lata”. Piknik ten miał na celu m.in. integrację całej społeczności szkolnej- uczniów, rodziców oraz nauczycieli. 

Pierwszym punktem tego wydarzenia był rajd pieszy w kierunku boiska Orlik w Jałowcu. Uczniowie klas IV- VIII wraz z wychowawcami oraz opiekunami brali udział w aktywnym wypoczynku na obiekcie sportowym, uczestnicząc w potyczkach międzyklasowych. Uczniowie mieli możliwość integracji i świetnej zabawy. 

Druga część „słonecznego” projektu miała miejsce na terenie naszej szkoły. Było radośnie      i kolorowo. Piknik uświetniły występy wokalne klas III i IV, które zaprezentowały piosenki     o tematyce ekologicznej oraz przepiękny taniec uczniów klasy II c. Nie zabrakło rozgrywek sportowych, w których wykazali się zarówno uczniowie, jak i rodzice oraz nauczyciele. 

Dla każdego uczestnika pikniku przygotowano poczęstunek- kiełbaskę z grilla oraz pieczone jabłko. Dodatkowo uczniowie oraz rodzice mogli zakupić popcorn i ciasto. 

Podczas festynu uczniowie klas IV otrzymali laptopy w ramach rządowego programu „Laptop dla ucznia”.

Był to dzień pełen radości, uśmiechu oraz niesamowitych wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tak wspaniałe wydarzenia w naszej szkole. 

JM