Nasi chłopcy – mistrzami powiatu!

Zawody w biegu sztafetowym są stałym, lokalnym wydarzeniem sportowym. Tegoroczny finał „Sztafetowych Biegów Przełajowych” w kategorii „Igrzysk Dzieci” (kl. 4-6) oraz „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” (kl. 7-8) odbył się 2 października br. „Areną biegowej rywalizacji” stała się – kolejny raz – Olszyna, gdzie uczniowie SP nr 1 zaprezentowali swoje umiejętności biegowe, startując u boku 9 innych placówek powiatu lubańskiego. Warto też wspomnieć, że każda sztafeta składała się z sześciu zawodników, a uczestnicy mieli do pokonania następujące dystanse: 800 m (dziewczyny kl. 4-6, chłopcy kl. 4-6) i 1000 m (chłopcy kl. 7-8). Ostatecznie nasza szkoła w kategorii dziewcząt (kl. 4-6) zdobyła VI miejsce, natomiast chłopcy (kl. 4-6) zajęli prestiżowe III miejsce. Z kolei wśród klas starszych (7-8) w kategorii chłopców zdobyliśmy upragnione mistrzostwo powiatu! Przy okazji „starszacy” awansowali do finałów wojewódzkich. 

Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Skład dziewcząt kl. 4-6: Julia Janicka, Agata Łamasz, Julia Olszewska, Hanna Pasiak, Magdalena Szeremeta, Vanessa Żmuda. 

Skład chłopców kl. 4-6: Jan Jackiewicz, Adam Kujawa, Kacper Sazoński, Krystian Starczewski, Michał Strzelczyk, Maksymilian Świderski, Oskar Usyk.

Skład chłopców kl. 7-8: Marcel Bisiak, Wiktor Brzozowski, Hubert Kadej, Mateusz Krupa, Jakub Pawłowski, Kacper Swiderski, Szymon Trawniczek.

Opiekunami drużyn byli panowie: Piotr Barański i Dariusz Wajcfelt – nauczyciele wychowania fizycznego.

MLe