Mistrzowie powiatu w piłce nożnej chłopców!

W dniu 21 września, w Olszynie (na obiekcie SP3), odbył się finał powiatowy w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (kl. V-VI). W zawodach udział wzięły następujące placówki: SP1 Olszyna, SP3 Olszyna, SP Smolnik, SP Biedrzychowice, SP Pisarzowice, SP Świeradów Zdrój, SP2 Lubań, SP4 Lubań oraz SP1 Lubań. Nasz zespół w swojej grupie zajął I miejsce, pokonując kolejno rówieśników z: Świeradowa Zdroju (7:1), lubańskiej Dwójki (5:2) i olszyńskiej Jedynki (4:1). W półfinale nasi chłopcy znów zwyciężyli – tym razem z SP4 Lubań (3:0). Natomiast w finale spotkali się z drużyną ze Smolnika. To był niezwykle zacięty mecz, który szczęśliwie dla nas zakończył się wynikiem (6:5). Dzięki temu lubańska Jedynka zajęła I miejsce w turnieju i awansowała do finału strefy. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa w zawodach i dziękujemy Wam za niesamowity hart ducha. 

Skład zespołu: Michał Strzelczyk, Kacper Sazoński, Maksymilian Świderski, Jan Jackiewicz, Krystian Starczewski, Oskar Usyk, Oskar Zazulak. 

Opiekunem drużyny był pan Dariusz Wajcfelt – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe