„Jak przygoda, to tylko w Warszawie…”

W dniach 21-23 września uczniowie klas 6a i 6c – wraz z opiekunami: p. Katarzyną Zając, p. Jadwigą Gruszką, p. Piotrem Barańskim i p. Sławomirem Zoniem – udali się do Warszawy. Wycieczka do stolicy Polski odbyła się w ramach projektu „Poznaj Polskę” MEiN. Młodzież z SP1, w czasie pobytu w tym niezwykłym miejscu, zwiedziła, m.in. Zamek Królewski, Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Ogrody Wilanów czy Powązki. Ponadto udała się na Grób Nieznanego Żołnierza oraz do Muzeum Powstania Warszawskiego. Oczywiście, nie mogło zabraknąć wizyty w Centrum Nauki Kopernik i Planetarium. Cały pobyt w Warszawie był bardzo emocjonujący i pełen niesamowitych wrażeń. Mimo sporej dawki wiedzy z zakresu historii i naszego dziedzictwa kulturowego, nikt nie czuł się znudzony. Wręcz przeciwnie – taki wyjazd to sama radość i wielka przyjemność!

MLe