Literackie ścieżki naszego ucznia

W dniu 14 września uczeń naszej szkoły uczestniczył w uroczystej gali laureatów 7. edycji konkursu „List do Taty”. Na tę okoliczność Adam Ossowski z kl. 5c wraz ze swoim tatą i senatorem naszego okręgu – Panem Rafałem Ślusarzem udał się aż do Warszawy. Warto przypomnieć, iż uczeń lubańskiej Jedynki jako laureat etapu okręgowego znalazł się w grupie 36 laureatów eliminacji ogólnopolskich(wszystkich prac było prawie 2,5 tys. z 450 szkół). Podczas gali przyznano nagrody tylko siedmiu uczestnikom konkursu ogólnopolskiego. Niestety, Adam nie otrzymał takiego wyróżnienia, jednak sam fakt  wyjazdu do Senatu w Warszawie, zwiedzanie parlamentu, wspólny obiad czy wizyta w Centrum Nauki Kopernik okazały się wspaniałą nagrodą i niezwykłą przygodą piątoklasisty… a to wszystko

zostało ufundowane przez senatora. Czyż nie jest to w pełni zasłużona nagroda? 

I.S.