Projekt nagrodzony przez Komisję Europejską od września w naszej szkole

W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego, innowacyjnego projektu pn. AKILIADA. To pierwszy taki w Polsce projekt łączący edukację z ruchem i zabawą. 

W roku szkolnym 2023/2024 dołączyliśmy do innowacyjnego projektu pn. AKILIADA. Inicjatywa jest odpowiedzią na rekomendację Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mówiącą o minimum 60 minutach codziennej aktywności fizycznej, które są konieczne dla prawidłowego rozwoju dzieci. Edukacja w ruchu to dbałość nie tylko o zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. To także lepsze wyniki w nauce, rozwój kompetencji społecznych i dobra zabawa.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Poprzez udział w AKILIADZIE zabierzemy dzieci w fascynującą podróż edukacyjno-ruchową przez historyczne Igrzyska Olimpijskie do IO w Paryżu 2024! Przygodzie towarzyszyć będzie zdobywanie informacji o różnych dyscyplinach sportowych, a także o kulturach, językach oraz tradycjach wcześniejszych państw-gospodarzy IO, które po drodze odwiedzimy. Wszystko to okraszone zostanie zdrową porcją ruchu, gwarantującą dzieciom niezapomnianą zabawę!

Poniżej przedstawiamy korzyści dla dzieci wynikające z udziału w projekcie.

  • Lepsze wyniki w nauce

W AKILIADZIE nauka i aktywność fizyczna idą ze sobą w parze. Zaledwie kilka minut ruchu w czasie zajęć pomaga dzieciom łatwiej przyswajać informacje. To połączenie wpływa pozytywnie na zdolności poznawcze, przekładając się na lepsze osiągnięcia edukacyjne.

  • Prawidłowy rozwój fizyczny

Aktywność ruchowa odgrywa kluczową rolę w prawidłowym rozwoju fizycznym dzieci. Regularny ruch wspiera m.in. wzrost i rozwój mięśni, kości oraz układu sercowo-naczyniowego i oddechowego, a także sprzyja utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

  • Zdrowie psychiczne

Ruch ma korzystny wpływ nie tylko na ciało, ale także na zdrowie psychiczne. Dzięki aktywności dzieci mogą wyrażać emocje, rozładować napięcie i doświadczyć poczucia zadowolenia, co pozytywnie wpływa na ich samopoczucie. 

  • Rozwój kompetencji społecznych

Aktywność fizyczna w AKILIADZIE staje się doskonałą okazją do rozwijania kompetencji społecznych. Poprzez wspólne zabawy i ćwiczenia, dzieci uczą się wzajemnego wsparcia, współpracy, szacunku do innych i budowania relacji, a także radzenia sobie z trudnościami.

  • Dobra zabawa

Wykonując zadania ruchowe, osadzone w atrakcyjnej fabule, dzieci zostają uczestnikami pasjonujących przygód, które nie tylko dostarczają cennych treści edukacyjnych, ale także przynoszą wiele radości i uśmiechu. Czy istnieje lepszy sposób na pokonanie nudy wynikającej ze zbyt długiego siedzenia lub na rozładowanie nadmiaru energii?

  • Dostępność dla każdego

W naszych materiałach bazujemy na prostych i naturalnych ruchach, dzięki czemu program angażuje wszystkie dzieci, niezależnie od indywidualnych potrzeb edukacyjnych i stopnia sprawności fizycznej.

Dzięki gotowym propozycjom zabaw edukacyjno-ruchowych, nasi uczniowie będą mieli więcej okazji do aktywnej nauki w ciągu dnia.

Więcej szczegółów wkrótce.

JM