Uroczyste zakończenie roku szkolnego

W piątek, 23 czerwca, na korcie tenisowym w SP1, miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. Było podzielone na dwie części dla klas: I-IV i V-VIII. Podczas obu apeli wysłuchaliśmy krótkich, a także motywujących przemówień: dyrektor szkoły – pani Beaty Myśliwiec, przewodniczącego Rady Miasta Lubań – pana Kamila Glazera oraz przewodniczącej Rady Rodziców – pani Małgorzaty Sałandyk. Zostały one nagrodzone gromkimi brawami. Następnie, w części pierwszej, odbyło się wręczenie nagród książkowych najlepszym uczniom za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, a także dyplomów za 100% frekwencję 4 osobom, które w trakcie dziesięciu miesięcy nauki nie opuściły ani jednej godziny lekcyjnej. Apel dla młodszej społeczności szkolnej zakończył się piosenką pt. „Mój świat” zaśpiewaną przez klasy trzecie. Natomiast w trakcie drugiego apelu również podsumowaliśmy naszą, całoroczną pracę, nagrodziliśmy najlepszych uczniów oraz dodatkowo pożegnaliśmy klasy ósme. Najpierw jednak obejrzeliśmy krótki występ artystyczny naszej młodzieży, który przygotowały panie: Ksenia Kovalenko (mama absolwentki z klasy VIIIa), Jolanta Dziędzioła i Emilia Pol-Bereziuk (nauczycielki lubańskiej Jedynki). Później nastąpiło oficjalne zakończenie pracy zawodowej przez 5 osób, które już przechodzą na emeryturę, tj. panie: Małgorzata Hołod (nauczycielka geografii i etyki), Jadwiga Tumilewicz (nauczycielka języka angielskiego), Ida Chwirot (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej), Halina Rudak (nauczycielka-bibliotekarka) i Anna Kordas (długoletnia sekretarka naszej placówki). Ponadto kolejne 3 panie zmieniają miejsce zatrudnienia – Emilia Pol-Bereziuk (nauczycielka muzyki), Iwona Jurkowska (nauczycielka języka angielskiego) oraz Aleksandra Janik (psycholożka). Serdecznie dziękujemy Wam za: wspólne lata pracy – wcale niełatwe, cierpliwość w przekazywaniu wiedzy – szczególnie tym, którzy nie bardzo widzieli sens takiego syzyfowego działania, bezinteresowność oraz serce i uśmiech, bez którego po prostu byłoby zimno. Później byliśmy świadkami wręczenia tradycyjnych wyróżnień, tzw. „Nobelków Dyrektora”, które ufundowała Rada Rodziców, a otrzymało je pięcioro najlepszych uczniów lubańskiej Jedynki. Następnie odbyło się podziękowanie odchodzącym rodzicom ósmoklasistów, którzy otrzymali zaszczytny tytuł „Przyjaciół Szkoły” za aktywne uczestniczenie w życiu placówki oraz rozdanie nagród i świadectw z czerwonym paskiem najlepszym absolwentom z klas VIII, a ich rodzicom specjalnych listów gratulacyjnych. W dalszej części apelu uczniowie z klas V-VII (ze średnią ocen co najmniej 4,75 i wzorowym zachowaniem) otrzymali swoje świadectwa z wyróżnieniem, wręczone zostały też nagrody tym osobom, które aktywnie działały w Samorządzie Uczniowskim oraz najlepszym sportowcom za szczególne osiągnięcia i godne reprezentowanie szkoły w zawodach na różnym szczeblu. Ponadto dyplomy za 100% frekwencję trafiły do 3 osób. Ostatnim akordem naszej uroczystości było zaś przekazanie teczek absolwentów wszystkim ósmoklasistom przez panią Dyrektor, Beatę Myśliwiec.

Piątkowy, uroczysty apel przygotowali następujący nauczyciele SP1: pani Jolanta Dziędzioła, pani Emilia Pol-Bereziuk, pani Beata Kazan, pani Agnieszka Janicka oraz pan Piotr Barański. Dziękujemy Wam bardzo! Szczególne i serdeczne podziękowania za minione 10 miesięcy należą się rodzicom naszych uczniów za wszelką udzielaną nam pomoc oraz życzliwą współpracę. Dziękujemy pięknie wszystkim za miniony, owocny rok szkolny. Życzymy – naszym gościom, rodzicom, uczniom oraz pracownikom szkoły – udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia 4 września br.!

MLe