Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć

Za nami 7 dni (14-16 i 19-22.06) zajęć profilaktycznych „Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć”, w których uczestniczyli uczniowie kl. 4-8. Najmłodsi, tj. czwartacy, przez dwie, a pozostali przez trzy godziny lekcyjne dowiedzieli się od p. Krzysztofa Matusiaka – terapeuty z zakresu uzależnień od narkotyków – co to za zawód, na czym polega ta praca, jak nie wpaść w nałóg czy jak można komuś pomóc. Ponadto tematem prelekcji był wpływ Internetu oraz mediów społecznościowych na codzienne życie. Poruszone i omówione kwestie nasi podopieczni skonfrontowali z dwoma filmami: dokumentalnym o uzależnionych dzieciach oraz współczesnym o grze w wyzwania, które zmieniają uczestników (graczy) w ryzykantów za cenę sławy i pieniędzy. Mamy wielką nadzieję, że nasza młodzież, dzięki tym zajęciom, utwierdzi się w przekonaniu, że naprawdę warto zdrowo oraz bezpiecznie żyć, zwłaszcza tuż przed wakacjami, które są już za pasem…

Dziękujemy p. Krzysztofowi Matusiakowi za poświęcony czas, podzielenie się swoim bogatym doświadczeniem i przekazanie wielu cennych rad młodzieży SP1.  

MLe