„Poznaj Polskę”. Kultura oraz dziedzictwo narodowe we Wrocławiu z lubańskimi trzeciakami

W dniu 14 czerwca uczniowie z kl. 3a i 3c (łącznie 41 osób), pod opieką p. A. Szparak, L. Czerwińskiej, J. Żmijskiej oraz B. Jakiel, wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. W programie wyjazdu było poznanie największych osiągnięć polskiej nauki. Dzieci odwiedziły zatem niezwykłą wystawę „Kolejkowo” w nowoczesnym wieżowcu Sky Tower. Zobaczyły tam, m.in. wrocławskie zabytki w miniaturze, zarówno w dzień, jak i w nocy, oraz nową ekspozycję pn. „Miasto z piasku”. Ponadto ciekawym punktem wyjazdu było obejrzenie Hali Stulecia i zwiedzanie największego, a także najstarszego, w Polsce ogrodu zoologicznego (ZOO Wrocław). Dzieci przeszły się po całym Afrykarium i odwiedziły niezwykłe zwierzęta, np. kapibarę (aktualnie atrakcję nr 1 dla nich). W trakcie całodniowego pobytu dzieci otrzymały również ciepły oraz smaczny posiłek. Wycieczka była bardzo emocjonująca i pełna niesamowitych wrażeń. Taka nauka to sama przyjemność!

MLe, L.Cz.