Sukcesy naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym

  KANGUR 2023

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2023”. Konkurs miał charakter testu. Zadania oraz termin były ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Warto zaznaczyć, iż w chwili obecnej zmaganiom przypisuje się miano masowej imprezy matematycznej na świecie, a wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy zadań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

Otrzymaliśmy wyniki końcowe i … mamy powody do dumy, gdyż nasi młodsi matematycy odnieśli niemałe sukcesy. Pięciu uczniów naszej szkoły uzyskało wyróżnienia:

Klasa 2c-Bardowski Wilhelm  – wynik bardzo dobry

Klasa 4b-Amelia Mowczko –wynik bardzo dobry

Klasa 2b-Kalisz Antoni –wyróżnienie

Klasa 3a-Kicuła Alicja – wyróżnienie

Klasa 4a -Alicja Chawchunowicz –wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.