NIESAMOWITE UCZENNICE 4A – NAJLEPSZE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PRZYRODNICZYM! 

Dziewczynki z klasy 4a (Alicja Chawchunowicz, Blanka Gołowenko, Aleksandra Rosa, Natasza Pylińska oraz Barbara Zdanowicz), przy okazji zajęć szkolnego koła przyrodniczego, wzięły udział w konkursie „Śladami polskich ptaków wędrownych” w ramach II Spotkań przyrodniczych w Bibliotece. Jego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną we Wrocławiu i Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu lapbooka o wybranym ptaku wędrownym – w tym jego biologii oraz atrakcyjności turystycznej miejsc, nad którymi przelatuje. Uczennice 4a, na temat swojej pracy, wybrały zatem piegżę. Ich lapbook został wykonany na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, czym zasłużył na I miejsce w kategorii kl. IV-V. W nagrodę cała klasa otrzymała voucher na dwudniowe warsztaty edukacyjne w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu na terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy” na Pogórzu Kaczawskim (zaplanowane na wrzesień br.). Będzie to niezwykła okazja, by w praktyce poznać i doświadczyć piękna natury oraz zgłębić tajemnice ekologii. Ponadto nasze zwyciężczynie dostały zestaw inspirujących książek, które jeszcze bardziej rozbudzą pasję do przyrody i dalszego zgłębiania tajemnic ptaków wędrownych, a także innowacyjną grę planszową, która pozwoli na zabawę oraz naukę o tych stałocieplnych zwierzętach.

Serdecznie gratulujemy uczennicom klasy 4a! Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i zobowiązujemy się do dalszego wspierania Waszych pasji oraz talentów.

Opiekunem zwyciężczyń była p. Izabela Bieza-Waśniewska – nauczycielka przyrody i biologii oraz wychowawczyni kl. 4a.

MLe