Certyfikat od Polskiej Akcji Humanitarnej

W mijającym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu włączyli się w szereg proekologicznych działań. Jednym z nich były marcowe obchody „Światowego Dnia Wody z PAH”, podczas których wzięli udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących problemu tzw. „wirtualnej wody”, zorganizowali happening pod hasłem „Chcemy czystej wody”. Na zajęciach koła przyrodniczego badali stan czystości wody z pobliskiej rzeki-Siekierki. W przygotowanym przez nich quizie „ Co wiesz o wodzie?” chętnie uczestniczyli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, a nawet panie z obsługi. Za podjęte działania nasza Szkoła została uhonorowana certyfikatem uczestnictwa. Nad wszystkimi działaniami czuwała n-lka przyrody i biologii p. Izabela Bieza-Waśniewska.

IBW