„Zielony” Certyfikat lubańskiej Jedynki

Społeczność SP1 bardzo chętnie uczestniczy w wielu przedsięwzięciach ekologicznych. Dlatego w związku z przypadającym na 22 kwietnia Dniem Ziemi, przyłączyliśmy się do V edycji wydarzenia „Sprzątamy Dla Polski”. Nasze zaangażowanie w troskę o środowisko i rozwijanie tzw. „zielonego patriotyzmu” zaowocowało otrzymaniem Certyfikatu, potwierdzającego uczestnictwo we wspomnianej akcji, nad którą Honorowy Patronat sprawował Prezes Rady Ministrów p. Mateusz Morawiecki. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły byli zaś wśród 509 510 uczestników ogólnopolskiego wydarzenia. Natomiast worki ze śmieciami, które zostały przez nas zgromadzone, były wśród 90 tysięcy worków zebranych w całej Polsce. Brawo My!

Koordynatorem wydarzenia „Sprzątamy Dla Polski” w SP1 była p. Izabela Bieza-Waśniewska – nauczycielka przyrody i biologii.

MLe