WYCIECZKA KLASY 6 C W DWÓCH ODSŁONACH

WYCIECZKA KLASY 6 C W DWÓCH ODSŁONACH

Bardzo ważnym aspektem przygotowania ucznia do dorosłego życia jest zapoznanie go z możliwościami lokalnego rynku pracy oraz przygotowanie do wyboru ścieżki zawodowej. W celu realizowania tego zadania dydaktyczno-wychowawczego uczniowie klasy 6 c wraz z wychowawczynią spośród lubańskich zakładów pracy wybrali firmę ,,Contur 2000” i odwiedzili ten zakład. Wycieczkę poprzedziły oczywiście przygotowania. Najpierw  na lekcji wychowawczej opracowaliśmy pytania, na które chcielibyśmy poznać odpowiedzi. Następnie, 10.03.2023r.,  udaliśmy się do ,,Contur 2000”. Na miejscu odbyło się spotkanie z właścicielem zakładu panem Piotrem Trzcińskim, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swoich marzeniach związanych z budową  robota humanoidalnego, czyli podobnego do człowieka. Natomiast pan Łukasz Kadej przybliżył nam historię oraz współczesne działania firmy. Dzięki temu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat pracy w naszym mieście i możliwościach zaistnienia na rynkach międzynarodowych. Mieliśmy także możliwość  zwiedzenia zakładu pracy i zobaczenie , co się dzieje bezpośrednio na halach produkcyjnych. Mottem firmy jest ,,Poprzez kreatywność przyszłość staje się teraźniejszością”. I to właśnie dla młodych ludzi taką przyszłością jest sztuczna inteligencja, dlatego warto kształcić się w tym kierunku. Na kolejnych lekcjach przygotowaliśmy prezentację na temat wycieczki zawodoznawczej. Wydrukowaliśmy pamiątkowe zdjęcie ze spotkania z przedstawicielami firmy, pod którym wszyscy podpisaliśmy się.06.06.2023r. wyruszyliśmy po raz drugi na wycieczkę do ,,Contur 2000”. W ramach podziękowania za przybliżenie nam działalności firmy przekazaliśmy przygotowaną wcześniej prezentację oraz pamiątkowe zdjęcie. Taki sposób poznawania lokalnych firm oraz stanowisk pracy, jakie się tam znajdują, jest zdecydowanie ciekawszy od zajęć w salach lekcyjnych.

B.G.