Trzeciaki górą! Indywidualnie najlepsi, a drużynowo – drudzy w powiecie!Dnia 7 czerwca, na stadionie lekkoatletycznym przy SP w Pisarzowicach, odbył się Finał Powiatowy w Trójboju Lekkoatletycznym klas III i IV (dziewcząt oraz chłopców). Do zawodów przystąpiły reprezentacje szkół podstawowych z: Świeradowa Zdroju, Smolnika, Pisarzowic oraz Lubania (Dwójka i Jedynka). Należy dodać, że nasza drużyna wystąpiła bez przedstawicieli kl. IV – w tym czasie oddziały te były na wycieczce szkolnej. Uczestnicy zawodów rywalizowali w trzech konkurencjach lekkoatletycznych: w skoku w dal, biegu na 60 m i rzucie piłeczką palantową. Następnie uzyskane wyniki zostały przeliczone wg tabel lekkoatletycznych i zsumowane do wyłonienia zwycięzców indywidualnych oraz drużynowych (dziewczęta + chłopcy). I tu nasze, wielkie sukcesy w trzech kategoriach. Otóż pierwsze miejsce w powiecie lubańskim wywalczyli: Mateusz Krężel (wśród chłopców) i Vanessa Grześków (wśród dziewcząt)! Natomiast w klasyfikacji drużynowej ekipa SP1 zdobyła wicemistrzostwo naszego powiatu, przegrywając z zespołem ze Smolnika zaledwie 6 punktami! Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskania świetnych wyników i życzymy sukcesów w kolejnych startach!

Skład reprezentacji szkoły: Mateusz Krężel, Mateusz Balicki, Szymon Kałdus, Dawid Szczepan, Jan Wergieluk, Jan Liput, Vanessa Grześków, Antonina Stodolnik, Iga Rudnicka, Zuzanna Kulczycka, Gabriela Podkowicz.

Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.
MLe