Dzień Otwarty w LPWiK

W dniu 19 maja uczniowie SP1 (z klas: 3abc, 4abc, 5abc i 6abc) wraz z wychowawcami uczestniczyli w obchodach 25 lat Lubańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (1998-2023). Z tej okazji Spółka zorganizowała Dzień Otwarty ze specjalnym programem dla swoich gości. W ciągu paru godzin piątkowych obchodów nasza młodzież zwiedziła obiekty na co dzień niedostępne dla osób postronnych, takie jak stację uzdatniania wody, ujęcie wody „Pisarzowice”, oczyszczalnię ścieków czy laboratorium. Ponadto obejrzała film edukacyjny (m.in. o obiegu H2O w Lubaniu), zapoznała się ze sprzętem – w szczególności z samochodami specjalistycznymi – oraz wzięła udział w specjalnie przygotowanych atrakcjach, tj. grach i zabawach sportowo-rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Dziękujemy bardzo za umożliwienie nam udziału w dniu otwartym Spółki oraz miłe i ciepłe przyjęcie w każdym miejscu, w którym gościliśmy. 

MLe