DZIEŃ DZIECKA W LUBAŃSKIEJ JEDYNCE!

W czwartek, 1 czerwca, w naszej szkole – w szczególny sposób – obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Najpierw, podczas zajęć z wychowawcami, nasi milusińscy (mali i duzi) z klas I-VI zredagowali własne życzenia dla dzieci w ramach akcji „Dzieci Dzieciom” oraz wykonali metaplan o temacie „Szczęśliwe dziecko to…”. Wszystkie przepięknie przygotowane prace zostały później wywieszone na ścianie kortu. Następnie wszyscy przenieśliśmy się na boisko asfaltowe przy sali gimnastycznej, gdzie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie „Szkolnego Dnia Dziecka”. Po nim nastąpiła część sportowa. Nasi uczniowie mogli wybierać spośród bogatej oferty przygotowanej dla nich. Na czterech boiskach odbyły się zatem: turnieje (piłkarskie, siatkarskie, koszykarskie, dwa ognie), konkursy (żonglerki, strzałów na bramkę, rzutów osobistych, skakanki, hula-hop) czy gry i zabawy rekreacyjne (m.in. kręgle, wyścigi w rzędach, rzuty do celu). Ponadto dostępna była specjalna fotobudka „Szkoła uskrzydla”. Nasza młodzież pomalowała też kolorową kredą fragmenty płotu wokół szkoły, wzięła udział w grze terenowej „Szukance” oraz posiliła się kiełbaską z grilla. Podczas tego niezwykłego dnia dla każdego – małego czy dużego – było coś miłego. Przygotowane atrakcje zaś powodowały, że nikt nie powinien się nudzić, jeśli tylko chciał w czymś uczestniczyć.

Dziękujemy bardzo za liczny udział i świetną zabawę naszym uczniom. Gratulujemy też pomysłowości, realizacji, a także ogromnego zaangażowania wszystkim nauczycielom – w tym koordynatorom poszczególnych aktywności – oraz pracownikom obsługi. Wielkie brawa dla Was! 

MLe