Delegacja SP1 na powiatowej Gali Laureatów

30 maja, w auli ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu, odbyła się 23. Gala Laureatów konkursów organizowanych lub współorganizowanych przez tutejszy Zespół PCE. Stanowiła ona swoiste podsumowanie różnorodnych działań wspierania uzdolnień dzieci oraz młodzieży w naszym powiecie. W uroczystości udział wzięli: przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy placówek edukacyjnych, nauczyciele, rodzice oraz dzieci i młodzież – laureaci konkursów. W roku szkolnym 2022/2023 Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu zrealizowało aż 29 konkursów, w tym: wiedzowe, zawodoznawcze, recytatorskie, językowe oraz sportowe. Ponadto przeprowadziło 3 wielkie powiatowe projekty edukacyjne: językowy „Mały poliglota w krainie języków”, zawodoznawczy „Mój wymarzony zawód” i taneczny „Taniec rządzi”. PCE było także współorganizatorem 9 wojewódzkich (przedmiotowych) konkursów „zDolny Ślązak”. Podczas Gali wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody, upominki, jak również statuetki. Natomiast wyróżnieni dyrektorzy i nauczyciele – kwiaty. Należy dodać, że wśród zaproszonych gości na tę coroczną uroczystość byli też przedstawiciele lubańskiej Jedynki. Oto nasi laureaci powiatowych konkursów zorganizowanych w roku szkolnym 2022/23 w kategorii szkół podstawowych: Jakub Kmieć – II miejsce w X Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego klas VII-VIII (nauczyciel-opiekun p. Sylwia Matusiak), Martyna Przekop – III miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym klas VII-VIII (nauczyciel-opiekun: p. Krzysztof Stefan), Olga Miłowska – I miejsce w III Powiatowym Konkursie Matematycznym klas VII-VIII (nauczyciel-opiekun: p. Agnieszka Patron) oraz Jakub Kmieć – finalista w Dolnośląskim Konkursie Języka Angielskiego „zDolny Ślązak” (nauczyciel-opiekun: p. Sylwia Matusiak). Serdecznie gratulujemy sukcesów Wam i Waszym nauczycielom.

MLe