Wycieczka klas Ib i 2c do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej

W piątek, 19 maja 2023 roku uczniowie klasy 1b i 2c, wzięli udział  w wycieczce  do Krainy Wygasłych Wulkanów w Dobkowie – miejscowości położonej w województwie dolnośląskim, w powiecie złotoryjskim, na pograniczu Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich w Sudetach. To wspaniałe miejsce, gdzie można poznać wulkaniczną przeszłość Ziemi.

Uczniowie mieli okazję przeprowadzić doświadczenia i eksperymenty laboratoryjne dotyczące czterech żywiołów. Za pomocą samodzielnie wykonanych doświadczeń poznali czym tak naprawdę jest ogień, woda, ziemia i powietrze oraz wspólnie odkrywali ich zadziwiające właściwości. Dzieci zadawały wiele pytań i żywo reagowały na pokaz erupcji wulkanu. Największą chyba atrakcją była platforma imitująca trzęsienie ziemi. W ramach warsztatów zwiedziły ekspozycję Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej.

Samodzielnie przeprowadzane doświadczenia to najlepszy sposób nauki dla dzieci, a wiedza zdobyta w ten sposób zostaje na całe życie. Po emocjonujących zajęciach odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz aktywne spędzanie czasu na placu zabaw.  Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń udali się w drogę powrotną.

                                                                                              A.O.