Nasze dziewczyny zostały wicemistrzyniami strefy!

W dniu 11 maja, w Pisarzowicach, odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce nożnej dziewcząt w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wystąpiły w nim reprezentacje szkół podstawowych z: Pisarzowic (gospodarz zawodów), Lubania (Jedynka), Jeżowa Sudeckiego oraz Chełmska Śląskiego. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Każdy mecz trwał 2×10 minut. Najpierw drużyna SP1 pokonała SP Pisarzowice 2:1, by następnie zwyciężyć też SP Jeżów Sudecki – tym razem 3:1. W ostatnim spotkaniu naszemu zespołowi wystarczał remis do triumfu i był już na wyciągnięcie ręki… Niestety, w samej końcówce meczu, miała miejsce „bolesna” strata decydującego gola i porażka 1:2 z SP Chełmsko Śląskie. Tym samym piłkarki z lubańskiej Jedynki zdobyły zacne wicemistrzostwo strefy jeleniogórskiej.

Dziewczęta, gratulujemy Wam osiągniętego sukcesu! Dziękujemy również za waleczną i emocjonującą grę!

Skład drużyny: Emilia Okraszewska, Halina Mamos, Victoria Grzybowska, Dorota Oleksy, Julia Tomkiewicz, Zofia Węgrzyn, Maja Ociesa, Maja Białkowska.

Opiekunem drużyny był pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe