Literacki turniej gier planszowych na lekcji języka polskiego 

Uczniowie kl. 5b wzięli udział w projekcie klasowym – tworzyli autorskie gry planszowe do omawianej właśnie lektury. Należy zaznaczyć, iż przygotowane gry sprawdzały znajomość treści powieści i były od początku do końca wykonane samodzielnie. Wymyślone gry przeszły najśmielsze oczekiwania – pojawiły się prawdziwe perełki! O zawrót głowy przyprawiły tajemnicze wyzwania, sekretne skarby i trudne pytania z treści utworu. Drużyny ciekawie opowiadały o swojej grze, parafrazowały instrukcję i zachęcały do zagrania inne ekipy. Nagrodą było wspólne granie. Gracze byli zachwyceni! Duch rywalizacji służył mądrej rozrywce, przygodzie intelektualnej i promocji lektury szkolnej. Klasowy festiwal gier planszowych za nami. To jednak nie koniec naszych polonistycznych wyzwań!

I.S.