„WIERSZE OJCÓW NASZYCH”

Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu, we współpracy z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” oraz Związkiem Sybiraków Oddział Wrocław, po raz szósty było organizatorem Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”. Jego finał odbył się 19 kwietnia we Wrocławiu. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice: Julia Janicka (kl. 5a), Maja Sałandyk (6a), Julia Tomkiewicz (8c) i Viktoria Grzybowska (8c) – laureatki szkolnych eliminacji. W etapie finałowym udział wzięło ponad 130 uczniów, podzielonych na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI oraz VII-VIII, których oceniały dwie komisje konkursowe. W przerwie zmagań recytatorskich uczestnicy zwiedzili muzeum CH Zajezdnia, gdzie udało im się zobaczyć wiele fascynujących eksponatów, np. oryginalny wagon, którym Sybiracy wracali do ojczyzny.

Osobami przygotowującymi do konkursu były panie: Bożena Giżycka, Iwona Smolińska i Jolanta Dziędzioła – nauczycielki języka polskiego.

MLe