IV miejsce naszych chłopców w Finale Strefy!

W dniu 13 kwietnia, w sali sportowej ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu, odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w piłce ręcznej chłopców klas VII-VIII. Prawo gry w turnieju uzyskały cztery najlepsze zespoły z zeszłotygodniowych zawodów: nasza reprezentacja i SP z Węglińca (półfinał „B”) oraz SP2 z Kamiennej Góry i SP11 z Jeleniej Góry (półfinał „A”). Poziom rozgrywek stał na wysokim poziomie. Poza tym osiągnęliśmy historyczny sukces – uczestniczyliśmy w tej fazie rywalizacji po raz pierwszy w historii naszej szkoły. Wyniki spotkań: I półfinał SP 11 Jelenia Góra-SP 1 Lubań 17:5 (11:3), II półfinał SP Węgliniec-SP 2 Kamienna Góra 9:8 (4:3), o III m-ce SP 2 Kamienna Góra-SP 1 Lubań 10:2 (4:0), o I m-ce SP 11 Jelenia Góra-SP Węgliniec 9:5 (4:3). Klasyfikacja końcowa: 1. SP 11 Jelenia Góra op. Robert Trojan, 2. SP Węgliniec op. Roman Smętek, 3. SP 2 Kamienna Góra op. Marcin Trela, 4. SP 1 Lubań op. Piotr Barański, 5.-6. SP Kraśnik Dolny oraz SP Mirsk.

Skład drużyny: Jakub Pawłowski, Bartłomiej Górski, Brajan Trzpit, Maciej Kokociński, Michał Łamasz, Aleksander Garczyk, Filip Wójtowicz, Michał Gzyl, Mateusz Krupa, Filip Sazoński, Szymon Chodowski, Kornel Kaźmierczak, Igor Atanowski, Mikołaj Kuzia.

Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku. Dziękujemy Wam za ambitną i wspaniałą walkę do końca.

MLe