III MIEJSCE W FINALE POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO!

Za nami „Powiatowy Konkurs Historyczny kl. VII-VIII szkół podstawowych”. Uczestnikami tegorocznych zmagań byli uczniowie z powiatu lubańskiego – laureaci eliminacji szkolnych, a zrealizowano je w ramach zadań Pracowni Wspierania Uzdolnień przy Zespole PCE w Lubaniu. Uczennica SP1 – Martyna Przekop z kl. 8a – brawurowo przeszła etap półfinałowy z testem wielokrotnego wyboru, zawierającym 25 pytań. Dzięki temu znalazła się w gronie uczestników z najlepszymi wynikami oraz awansowała do ostatniego etapu, tj. finałowego. Tam w szranki historyczne stanęło tylko pięcioro uczniów z naszego powiatu. Finaliści musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością historii Polski i świata (II poł. XVIII w.–1945 r.), by ustnie wypowiedzieć się na wylosowany zestaw 2 pytań. Ostatecznie, po zsumowaniu punktów z części półfinałowej oraz finałowej, okazało się, że Martyna wywalczyła świetne 3. miejsce w konkursie.

Serdecznie gratulujemy pięknego wyniku, życzymy kolejnych sukcesów i rozwijania zainteresowań historycznych.    

Osobą przygotowującą do konkursu był pan Krzysztof Stefan – nauczyciel historii.

MLe