2. miejsce i ogromny sukces chłopców. Mamy upragniony awans do Finału Strefy Jeleniogórskiej!

W dniu 5 kwietnia, w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. A. Mickiewicza w Lubaniu, odbył się drużynowy półfinał strefy jeleniogórskiej w piłce ręcznej chłopców klas 7-8 – w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Prawo gry w zawodach mieli mistrzowie powiatów: zgorzeleckiego (SP Węgliniec), lwóweckiego (SP Kraśnik Dolny) oraz lubańskiego (reprezentacja naszej szkoły). Wyniki spotkań: SP 1 Lubań-SP Kraśnik Dolny 7:5 (4:2), SP Węgliniec-SP Kraśnik Dolny 10:3 (4:0), SP Węgliniec-SP 1 Lubań 20:7 (9:2). Klasyfikacja końcowa: 1. SP Węgliniec, op. Roman Smętek; 2. SP 1 Lubań, op. Piotr Barański; 3. SP Kraśnik Dolny, op. Alicja Michalska. Awans do kolejnej fazy rozgrywek uzyskały drużyny z dwóch pierwszych miejsc.

Chociaż na co dzień nie mamy takich warunków do uprawiania piłki ręcznej, jak nasi przeciwnicy (tzn. pełnowymiarowe boiska do tego sportu), to udało się nam uzyskać „historyczny” (po bardzo wielu latach) awans do ścisłego Finału Strefy Jeleniogórskiej.

Skład drużyny: Jakub Pawłowski, Bartłomiej Górski, Brajan Trzpit, Maciej Kokociński, Michał Łamasz, Aleksander Garczyk, Filip Wójtowicz, Michał Gzyl, Mateusz Krupa, Filip Sazoński, Szymon Chodowski, Kornel Kaźmierczak, Igor Atanowski, Mikołaj Kuzia.  

Chłopcy, gratulujemy bardzo dobrego wyniku. Dziękujemy za Waszą determinację i zaangażowanie. Życzymy powodzenia w finale strefy!

MLe