Zdarzyło się w Jedynce…

W ostatnim czasie miały miejsce dwa ważne wydarzenia, o których warto wspomnieć.

1. Podsumowanie udziału SP1 w ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”, czyli zbiórce monet na rzecz potrzebujących dzieci. W tę niezwykłą inicjatywę, która odbyła się w dniach 7-10 lutego, z dużym zaangażowaniem włączyło się szkolne koło wolontariatu. Ogółem (w klasach i indywidualnie) udało się nam zebrać ok. 60 kg bilonu w kwocie 1230 zł. Pieniądze zostały już przekazane na konto organizatora, czyli Towarzystwa „Nasz Dom”. Wielkie podziękowania dla naszych wolontariuszy, którzy segregowali monety i tych, którzy je przynieśli, aby podzielić się kawałkiem dobra swojego serca.

2. Zabawa „Baranek wielkanocny” (w ramach kultywowania tradycji i wartości świątecznych). Polegała na wykonaniu dowolną techniką baranka – symbolu Wielkanocy. Zgłosiło się do niej 36 uczniów z klas: Iabc, IIa, IIIabc, VIc oraz VIIId. Uczestnicy na przygotowanie pracy mieli dwa tygodnie. Od 27 marca wszystkie baranki były wystawione w gablocie na szkolnym korytarzu (na parterze). Natomiast 5 kwietnia odbyło się wręczenie drobnych upominków dla autorów prac i wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy uczniom za liczny udział oraz ogromne zaangażowanie.

Opiekunem szkolnego koła wolontariatu i organizatorką zabawy o baranku jest pani Beata Kazan – nauczycielka religii.  

MLe