Wyjście do MDK na przedstawienie „Katarynka”

W dniu 4 kwietnia uczniowie SP1 (z kl. IV-VI) wraz z wychowawcami udali się do tutejszego MDK na spektakl pt. „Katarynka” na podstawie prozy Bolesława Prusa. Adaptację noweli przygotował zespół Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Jest to opowieść o samotności, wrażliwości i empatii. Inscenizacja wiernie oddaje ducha pozytywizmu, a autorska muzyka buduje niepowtarzalny klimat epoki. Spektakl przypomina nam o tym, że cuda potrafią dziać się w nas samych, a czasem mały gest jest początkiem niesamowitych zdarzeń, mogących odmienić ludzkie życie. Tak było kiedyś… i tak będzie zawsze. Wiara naprawdę może czynić cuda! Mogliśmy się o tym przekonać na przykładzie kobiety o imieniu Julia, która opowiada historię biednej, niewidomej dziewczynki i jej sąsiada pana Tomasza (mecenasa, miłośnika sztuki oraz zdeklarowanego przeciwnika tytułowego instrumentu). Ostatecznie ulega wewnętrznej przemianie, a dziecko dzięki niemu odzyskuje wzrok. W ten sposób dowiadujemy się, że ta kobieta zrelacjonowała nam własną historię…

Dziękujemy całej ekipie realizacyjnej TN za pozytywne emocje, jakie wywołał w nas ich urzekający spektakl.

MLe