Znamy wyniki „Pegazika 2023”!

Czy recytowanie pomaga zdobyć i rozwinąć wewnętrzną wrażliwość na otaczający świat? Czy uwrażliwia na piękno ojczystego języka? Zdecydowanie tak! Młodzi artyści lubańskiej „Jedynki” postanowili po raz kolejny zaprezentować swoje pasje. W dniu 24 marca wystąpili w powiatowych zmaganiach o tytuł najlepszego recytatora. Tym razem przed komisją konkursową zaprezentowało się dziesięcioro uczniów ze szkół podstawowych powiatu lubańskiego, w tym cztery osoby z naszej SP1: Aurelia Łyp, Hanna Makowiecka, Carmen Szuba oraz Viktoria Grzybowska. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach: „Młodsi” (kl. 4-6) oraz „Starsi” (kl. 7-8) „XXVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Pegazik”, którego organizatorem jest Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Najlepsi recytatorzy wierszem i prozą rywalizowali o zaszczyt wystąpienia podczas finału w Kłodzku. Każdy deklamujący miał nie lada wyzwanie sceniczne – musiał nie tylko wykazać się niezwykłą odwagą, poradzić sobie z tremą, nie pomylić tekstu, ale też, co oczywiste… zachwycić komisję. Dlatego należy docenić ogromne zaangażowanie wszystkich występujących. Startujący pięknie zaprezentowali przygotowane teksty. Ostatecznie w każdej kategorii przyznano tytuł laureata i po dwa wyróżnienia. Na uwagę zasługuje to, że naszej szóstoklasistce – Aurelii Łyp (uczennicy p. Jolanty Dziędzioły) przyznano wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Byliście wspaniali! Cieszy nas fakt, że nie rezygnujecie z doskonalenia się czy sprawdzenia swoich artystycznych umiejętności i chętnie uczestniczycie w tego typu wydarzeniach. 

I.S.