Powiatowi Laureaci Dolnośląskich Konkursów „zDolny Ślązak”

W styczniu br. uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział już w drugim, powiatowym, etapie „zDolnego Ślązaka” 2022/2023. Te konkursy przedmiotowe dla uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych, których organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty, są realizowane w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Za nami eliminacje powiatowe, w których nasi uczniowie zmagali się z wiedzą z różnych przedmiotów. Miło nam poinformować, że do etapu finałowego, który odbędzie się we Wrocławiu, zakwalifikowali się:  

Olga Miłowska (kl. 8d) – fizyka (nauczyciel przygotowujący: pani Dorota Herdzik),

Jakub Kmieć (kl. 8b) – język angielski (nauczyciel przygotowujący: pani Sylwia Matusiak).

Naszym wychowankom życzymy sukcesów – 21.03 (język angielski) oraz 24.03 (fizyka) – i zapewniamy o tym, że już trzymamy za nich kciuki.

Koordynatorem szkolnym konkursów jest pani: Agnieszka Szwabowicz – nauczycielka języka polskiego.

A.Sz., MLe