Zdobyliśmy cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Gem, set, mecz – dobre 5. miejsce w Finale Strefy Jeleniogórskiej.

Dnia 7 marca, w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach koło Kamiennej Góry, odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym chłopców. Do rywalizacji zgłosiło się osiem szkół: SP 11 Jelenia Góra, SP Bierna, SP 1 Lubań, SP Świętoszów, SP 3 Lwówek Śląski, SP Siedlęcin, SP Lubawka i gospodarz – SP Pisarzowice. Drużyny były podzielone na dwie grupy po cztery zespoły. Z każdej z nich dwie szkoły awansowały do półfinału. Nasi reprezentanci trafili do grupy z: SP 11 Jelenia Góra, SP Bierna i SP Pisarzowice. Chłopcy zajęli w niej 3. miejsce, przegrywając z SP 11 Jelenia Góra 1:3 (przyszłymi mistrzami strefy) i po bardzo zaciętym meczu z SP Bierna 2:3, a pokonując gospodarzy 3:1. Natomiast w meczu o piąte miejsce w turnieju nie dali szans SP w Lubawce, wygrywając 3:0. Trzeba nadmienić, że zawodnicy lubańskiej Jedynki (Konrad Orlik i Filip Głowacki) są z czwartej i piątej klasy, więc jeszcze w przyszłym roku mogą reprezentować naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci.

Kolejność końcowa: I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Siedlęcinie, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Biernej, IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 we Lwówku Śląskim, V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu, VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Lubawce, VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach, VIII miejsce – Szkoła Podstawowa w Świętoszowie. Awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Brzegu Dolnym, uzyskały placówki z: Jeleniej Góry i Siedlęcina.

Gratulujemy udziału w zawodach i zdobycia dobrego miejsca!

Opiekunem drużyny był pan Mariusz Król – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe