Nasze trzecie miejsce w powiecie w piłce ręcznej chłopców!

W dniu 10 marca, w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Biedrzychowicach, odbył się Finał Powiatu Lubańskiego w piłce ręcznej klas V-VI w ramach Igrzysk Dzieci. Do turnieju zgłosiły się szkoły podstawowe z: Pisarzowic, Świeradowa Zdroju, Kościelnika, Trójka z Olszyny oraz Jedynka z Lubania. Mecze eliminacyjne zostały rozegrane w dwóch grupach: dwu– i trzyzespołowej. Zwycięzcy grup mieli zmierzyć się w spotkaniu o mistrzostwo powiatu, a zdobywcy II miejsc – o trzecie miejsce w zawodach. W pierwszej grupie znalazły się zespoły z: Pisarzowic, Kościelnika i Olszyny. Lubańska Jedynka trafiła zaś do grupy dwuzespołowej i rywalizowała z drużyną ze Świeradowa Zdroju. W I grupie rywalizację wygrał zespół z Olszyny, a drugie miejsce zajęła ekipa z Pisarzowic. Nasi chłopcy zagrali z reprezentacją Świeradowa bardzo wyrównany mecz i ostatecznie minimalnie przegrali 0:1. W finale turnieju zawodnicy ze Świeradowa pokonali rówieśników z Olszyny dopiero po rzutach karnych (w regulaminowym czasie był remis 1:1). Nam pozostała rywalizacja o III miejsce z drużyną z Pisarzowic. Po bardzo dobrej grze wygraliśmy 5:1 i znaleźliśmy się znów na podium. Warto dodać, że z powodu kontuzji i choroby w zawodach nie uczestniczyło trzech naszych, podstawowych zawodników: Tomasz Pasternak, Wiktor Brzozowski i Oliwier Olewiński.

Gratulujemy zajęcia dobrego miejsca i dziękujemy za walkę.

Skład drużyny: Hubert Kadej, Kacper Świderski, Wojciech Swerczyk, Szymon Trawniczek, Szymon Stempkowski, Wiktor Skibiński, Józef Kostrzewa, Dominik Głos, Krystian Starczewski, Maksymilian Świderski.

Opiekunem naszego zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe