Najlepsi w powiecie w piłce ręcznej chłopców!

Dnia 9 marca, w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Biedrzychowicach, odbył się Finał Powiatu Lubańskiego w piłce ręcznej klas VII-VIII (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Do zawodów zgłosiły się reprezentacje szkół podstawowych z: Pisarzowic, Smolnika, Świeradowa, Jedynki z Olszyny, Trójki z Olszyny i Jedynki z Lubania. Drużyna naszej placówki broniła tytułu z zeszłego roku, dlatego została rozstawiona wraz z wicemistrzem ze Świeradowa do dwóch osobnych grup eliminacyjnych. Mecze odbywały się systemem – każdy z każdym. Zdobywcy drugich miejsc w grupach mieli rywalizować o 3. miejsce w turnieju, a zwycięzcy o tytuł mistrza powiatu. I tak, w grupie tzw. świeradowskiej padły następujące wyniki: SP 1 Olszyna – Świeradów 6:2, Smolnik – Świeradów 1:6, SP 1 Olszyna – Świeradów 4:2. Natomiast w naszej grupie: Pisarzowice – SP 3 Olszyna 7:0, SP 1 Lubań – SP 3 Olszyna 8:1, SP Pisarzowice – SP1 Lubań 1:11. Zatem w meczu o III miejsce zespół ze Świeradowa pokonał ekipę Pisarzowic 7:3. W walce zaś o I miejsce, zmierzyły się reprezentacje: naszej szkoły i Jedynki z Olszyny. Mecz rozpoczął się od prowadzenia drużyny z Lubania 3:0, by w drugiej połowie stać się bardziej wyrównany. Jednak ciągle pod kontrolą naszej ekipy z jedną bramką przewagi. Ostatecznie wygraliśmy całe spotkanie 7:6 i zdobyliśmy tytuł Mistrza Powiatu Lubańskiego;.

Skład reprezentacji naszej szkoły: Jakub Pawłowski, Bartłomiej Górski, Brajan Trzpit, Maciej Kokociński, Michał Łamasz, Dominik Markut, Filip Wójtowicz, Michał Gzyl, Mateusz Krupa, Filip Sazoński, Jakub Uryga, Maksymilian Bortnik. 

Gratulujemy tytułu mistrzów powiatu i życzymy sukcesów w Finałach Strefy Jeleniogórskiej!

Opiekunem drużyny był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe