Dziewczęta na podium! Nasze wicemistrzynie w piłkę ręczną!

W dniu 8 marca, w Biedrzychowicach, odbył się drużynowy Finał Powiatowy w piłkę ręczną dziewcząt – w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów zgłosiły się następujące szkoły podstawowe: Jedynka z Olszyny, Trójka z Olszyny i Jedynka z Lubania. Turniej rozegrano systemem – każdy z każdym. Wyniki rozgrywek: SP 1 Lubań – SP 3 Olszyna 4:5, SP 3 Olszyna – SP 1 Olszyna 16:4, SP 1 Lubań – SP 1 Olszyna 10:5. Kolejność końcowa: 1. miejsce – SP 3 Olszyna, 2. miejsce – SP 1 Lubań, 3. miejsce – SP 1 Olszyna. Awans do finału strefy: reprezentantki Trójki z Olszyny.

Skład drużyny: Maja Białkowska, Lena Tumiłowicz, Victoria Grzybowska, Julia Tomkiewicz, Dorota Oleksy, Halina Mamos, Emilia Okraszewska, Maja Ociesa.

Dziewczęta, gratulujemy wicemistrzostwa i dziękujemy za waleczną oraz ambitną grę.

Opiekunem drużyny był pan Dariusz Wajcfelt – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe