Mamy medal w Finale Strefy! Zajęliśmy 3. miejsce w turnieju piłki koszykowej.

Dnia 2 marca, w hali sportowej klubu Turów, w Zgorzelcu odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w piłce koszykowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (kl. V-VI). W turnieju uczestniczyły: SP nr 5 Zgorzelec (zwycięzca półfinału A), SP nr 11 Jelenia Góra (1. miejsce w półfinale B) oraz SP nr 1 Lubań (2. miejsce w półfinale A). Z finałowej rozgrywki wycofała się SP Krzeszów (wicemistrz półfinału B i najlepszy zespół powiatu kamiennogórskiego). Tradycyjnie gra toczyła się systemem – każdy z każdym. Pierwsze spotkanie lubańskiej Jedynki z drużyną ze Zgorzelca rozpoczęło się od niespodzianki. Prawie miesiąc temu (w półfinale) ulegliśmy zdecydowanie gospodarzom. Tym razem dzielna postawa naszych chłopców mogła naprawdę zadziwić… I kwartę wygraliśmy bardzo łatwo – bowiem do zera. W drugiej zaś ulegliśmy Zgorzelcowi kilkoma punktami. Natomiast III i IV część meczu zakończyły się rezultatami korzystnymi dla naszych rywali. Całe spotkanie wygrał jednak nieznacznie zespół ze Zgorzelca, zdobywając rozstrzygające punkty w ostatnich sekundach meczu. Niestety, układ spotkań nie sprzyjał nam. Otóż po 10 minutach, znowu musieliśmy wyjść na parkiet i rozegrać drugi mecz. Kolejnym przeciwnikiem lubańskiej Jedynki była drużyna SP11 Jelenia Góra (wielokrotni mistrzowie Dolnego Śląska). Ogromne zmęczenie spowodowało, że nie nawiązaliśmy walki z nimi. Grając tylko o honor, ostatecznie przegraliśmy również z ekipą ze stolicy Karkonoszy. W meczu o mistrzostwo strefy SP11 pokonała SP5 i została najlepszym zespołem turnieju. Ponadto awansowała do następnego szczebla rozgrywek. Kolejność końcowa zawodów: 1. miejsce – SP nr 11 Jelenia Góra, 2. miejsce – SP nr 5 Zgorzelec, 3. miejsce – SP nr 1 Lubań. 

Gratulujemy uzyskania dobrego wyniku i dziękujemy za walkę.    

Skład zespołu: Wiktor Brzozowski, Hubert Kadej, Tomasz Pasternak, Michał Pietrzak, Wiktor Skibiński, Krystian Starczewski, Szymon Stempkowski, Wojciech Swerczyk, Szymon Trawniczek, Kacper Świderski, Oskar Usyk, Maksymilian Świderski.

Opiekunem drużyny był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe