Mamy awans do Finałów Strefy Jeleniogórskiej w piłce koszykowej!

Dnia 9 lutego, w sali treningowej Turowa w Zgorzelcu, odbyły się półfinały strefy jeleniogórskiej w piłce koszykowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (kl. V-VI). Prawo gry w turnieju zapewnili sobie mistrzowie poszczególnych powiatów: lubańskiego (nasza szkoła), zgorzeleckiego (SP 5 Zgorzelec), bolesławieckiego (SP 5 Bolesławiec) oraz wicemistrz powiatu jeleniogórskiego (SP 10 lub SP 11 J. Góra). W ostatniej chwili z rywalizacji wycofała się jednak drużyna ze stolicy Karkonoszy. Zawody zostały rozegrane tradycyjnie systemem każdy z każdym, a do finału rozgrywek awansować miały dwa najlepsze zespoły. Reprezentacja lubańskiej Jedynki liczyła aż 12 zawodników. Bowiem formuła gier w koszykówkę klas młodszych (V-VI), polega na tym, że gra się cztery kwarty po 6 minut. I tak, w 1. oraz 2. części spotkania, występują inne „piątki” i nie ma możliwości dokonywania zmian zawodników. W przypadku kontuzji lub popełnienia 5 przewinień przez jednego z graczy, do gry może wejść kolejny zawodnik wpisany do protokołu jako 11. i 12. W pierwszym meczu zespół z Bolesławca przegrał zdecydowanie z gospodarzami turnieju. Warto nadmienić, że cały team zgorzeleckiej szkoły to chłopcy trenujący od paru lat w lokalnym klubie Turów. W drugim spotkaniu drużyna SP1 Lubań zmierzyła się z rówieśnikami z Bolesławca. Po bardzo wyrównanym meczu, nasi zawodnicy wygrali minimalnie dwoma punktami, już zapewniając sobie awans do ścisłego Finału Strefy. W ostatnim, najtrudniejszym spotkaniu z gospodarzami, lubańska Jedynka zaprezentowała się na początku dość obiecująco, bo pierwszą kwartę przegrała tylko czterema punktami. W drugiej zaś, pierwsze 4 pkt zdobyli nasi chłopcy. Niestety, większe doświadczenie, ale przede wszystkim zgranie i umiejętności zespołu ze Zgorzelca, spowodowały, że ostatecznie ulegliśmy gospodarzom. Klasyfikacja końcowa zawodów: 1. SP 5 Zgorzelec, 2. SP 1 Lubań, 3. SP 5 Bolesławiec. Awans do finału rozgrywek: SP 5 Zgorzelec i SP 1 Lubań.

Skład drużyny: Wojciech Swerczyk, Szymon Trawniczek, Kaper Świderski, Hubert Kadej, Szymon Stempkowski, Wiktor Brzozowski, Wiktor Skibiński, Fabian Jurak, Tomasz Pasternak, Michał Pietrzak, Oskar Usyk, Krystian Starczewski.

Gratulujemy zajęcia drugiego miejsca i awansu do następnych zawodów. Dziękujemy też za niezwykłą walkę. Chłopcy – życzymy Wam sukcesów w finale, które odbędzie się już 2 marca, również w Zgorzelcu.

Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe