Z przytupem w 2023 r., czyli kolejne poczynania na świetlicy! 

Za nami kilka tygodni bieżącego roku. Przez ten czas dużo się u nas działo. Zatem do najciekawszych i najważniejszych wydarzeń na świetlicy szkolnej należały:

– „Zima wokół nas”. Dzieci wyklejały różnorodne prace o tematyce zimowej oraz przygotowały kolorowe ilustracje do kalendarza na 2023 rok.

– „Mamy karnawał!”. Przy tej okazji „świetliczaki” zrobiły piękne ozdoby karnawałowe, niesamowite maski czy intrygujące prace plastyczne nt. klaunów. Ponadto odbył się Bal Karnawałowy ze słodkim poczęstunkiem i różnorodnymi zabawami ruchowymi (m.in. z kartami przy muzyce). Dzieci prezentowały też tańce do różnych stylów muzycznych: rap, hip-hop, reagge, disco polo, muzyka elektroniczna czy walc. Zatańczyły również układy do belgijki, kowbojki i macareny. Ponadto pokonywały tor przeszkód z użyciem okularów zniekształcających obraz. Na koniec balu zostali wybrani królowa i król balu.

– „Coś z niczego”. Dzieci wykonały, m.in. zabawkę handmade z włóczki, tj. kolorowe potworki z ruchomymi oczkami. Wykazały się przy tym dużą kreatywnością i wielką wyobraźnią. Dodatkowo sprawiło im to mnóstwo radości. 

– „Dzień Babci i Dziadka”. Nasi podopieczni pamiętali również o tych dwóch świętach. W związku z tym przygotowali specjalne dyplomy, kalendarze, laurki oraz rysunki kubeczków dla swoich cudownych babć i dziadków. 

– „Pamiętaj kolego o 14 lutego!”. Na tę okazję dzieci zrobiły kolorowe kartki i wielkie serca dla swoich wybranych „Walentynek”, a poszczególne grupy wykonały również plakaty na dzień zakochanych.

Życzymy przyjemnego wypoczynku dla naszych podopiecznych i do zobaczenia po feriach!

Opiekunami świetlicy są panie: Anna Szatkowska (grupa I), Agata Gaździcka (gr. II), Magdalena Rębisz (gr. III) oraz Aleksandra Janik (gr. IV). 

MLe