„Walentynki dla chłopaka i dziewczynki” – wyjątkowa poczta w SP1

Dzień 14 lutego jest powszechnie znany jako Walentynki. To czas okazywania sobie uczuć, a przez wielu nazywany świętem zakochanych. Tradycyjnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pod kierunkiem opiekuna – pani Agnieszki Janickiej, zorganizowali pocztę walentynkową. W związku z tym, że 14 lutego wypadał w tym roku w trakcie ferii zimowych w naszym województwie, to już od początku miesiąca była dostępna specjalna skrzynka. Przez kilka dni każdy mógł wrzucić do niej napisaną lub wykonaną przez siebie wyjątkową kartkę dla ukochanej osoby. Aż nadszedł piątek, 10 lutego, wówczas przebrane za serduszka „szkolne listonoszki” (z kl. 6a) doręczały tę szczególną korespondencję walentynkową. Roznoszone kartki z życzeniami, miłymi słowami lub wierszykami sprawiły wszystkim adresatom – uczniom, pracownikom szkoły czy nauczycielom – dużo radości i życzliwości, a niektórym poprawiły też humor oraz dały ogromny zastrzyk optymizmu na cały dzień. 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję i życzymy ogromu miłości oraz przyjaźni, nie tylko od święta.

MLe