Nowe pracownie (VR, 3D oraz techniczna) w lubańskiej Jedynce!

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” SP nr 1 zakupiła wyposażenie techniczne w kwocie 160 500 zł. Jest ono niezbędne do rozwoju nowych umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. „Laboratoria Przyszłości” to głównie nowoczesny sprzęt, który pozwoli urozmaicić zajęcia szkolne. Ponadto umożliwi naszym uczniom rozwijanie swoich zainteresowań, nie tylko na lekcjach techniki, ale również w ramach innych zajęć edukacyjnych, pozalekcyjnych czy kół zainteresowań. Pozyskany sprzęt wspomoże też młodych użytkowników w rozwijaniu umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, poszerzaniu wiedzy z różnych dziedzin nauki oraz stosowaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w praktyce. W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” SP nr 1 nabyła, m.in. nowoczesną drukarkę 3D z pakietem dydaktycznym i wielokolorowymi filamentami, mikrokontrolery, sprzęt do nagrań i tworzenia videoblogów z profesjonalnym zestawem oświetleniowym, teleskopy astronomiczne i wirtualne laboratoria typu ClassVR przedmiotowe. Warto dodać, że przy okazji w naszej szkole powstały trzy pracownie: VR, 3D oraz techniczna. Dzięki tej inicjatywie edukacyjnej chcemy jeszcze bardziej rozwijać pasje i talenty naszych uczniów, stawiać na praktykę w innym wymiarze, odkrywać naukę czy też eksperymentować z nowymi technologiami. Natomiast wszystkie zajęcia w lubańskiej Jedynce będą ciekawsze, angażujące uwagę uczniów oraz sprzyjające zdobywaniu i odkrywaniu praktycznych umiejętności. 

Z ostatniej chwili! W zajęciach z okularami VR uczestniczyli uczniowie klas: 6a, 4a oraz 8d, którzy pojawili się na zajęciach dodatkowych, m.in. z biologii. Dzięki nowym technologiom nasza młodzież mogła nurkować z rekinami, podziwiać ryby rafy koralowej, zwiedzić wrak statku, przenieść się na sawannę i stanąć oko w oko z lwem, a także zajrzeć pod brzuch żyrafy. Dodatkowo utrwaliła sobie wiadomości o poznanych bezkręgowcach, uniknęła złapania przez modliszkę czy ataku czarnej wdowy oraz zobaczyła, jak wygląda świat z perspektywy motyla. Poza tym okulary pozwoliły uczniom przenieść się na karnawał w Rio de Janeiro, posłuchać muzyków ulicznych z Południowej Afryki, a także wędrować chińskim murem. W planach jest podróż do prehistorii i wędrówka z dinozaurami oraz zwiedzenie wszystkich kontynentów.

MLe